Profesjonalne Biuro rachunkowe Szczecinek, Borne Sulinowo

Pomagamy przy zwrocie zagranicznego podatku VAT-REF – Przyjdź już dziś

Jeśli jesteś przedsiębiorcą i często podróżujesz do krajów Unii Europejskiej masz prawo do skorzystania z procedury VAT-REF i możesz ubiegać się o zwrot podatku VAT naliczonego, który zapłaciłeś robiąc zakupy takie jak: zakup paliwa, opłaty za przejazdy autostradami, opłaty parkingowe, naprawy samochodu i zakup części zamiennych, nocleg w hotelu, a także zakup wyposażenia i sprzętu elektronicznego itp., przy czym nie możesz odzyskać podatku VAT za zakupy artykułów spożywczych, napojów, papierosów oraz alkoholi. Jednocześnie musisz zadbać o to by zakupy były potwierdzone prawidłowo wystawionymi fakturami, rachunkami lub paragonem

Do złożenia wniosku, powinieneś spełniać kilka warunków, w tym: rejestracja jako czynny podatnik VAT w Polsce oraz dokonywanie sprzedaży opodatkowanej na terenie Polski, siedziba Twojej firmy nie może być w kraju UE, w którym dokonałeś zakupu, nie możesz być tam zarejestrowany do celów podatku VAT i nie możesz dokonywać tam sprzedaży towarów i usług, ponad to wydatek który poniosłeś musi być związane z działalnością gospodarczą.

Jeśli spełniasz powyższe warunki, na podstawie stosownego upoważnienia pomożemy złożyć wniosek VAT-REF do zagranicznego urzędu skarbowego, który wysyła się elektronicznie. Zadbamy również o to, by właściwie skanować niezbędne dokumenty. Całą kopię dokumentacji przekazujemy w formie papierowej lub na nośniku CD.

Należy pamiętać, że wniosek o zwrot VAT-u można składać za rok lub za  kwartał, w zależności od ustawowo określonych minimalnych kwot zapłaconego podatku VAT – 50 euro dla roku oraz 400 euro dla kwartału

Ważne jest również to, że zwrot podatku VAT od zagranicznego urzędu skarbowego stanowi Twój przychód, który należy zaksięgować  w księgach podatkowych i ująć w rocznym zeznaniu podatkowym.

Serdecznie Zapraszamy.